0 545 860 99 22

bilgi@kumbaravan.com

Yaren'in Duvarı

Hanife Yaren Kurt

Ankara Üniversitesi

Psikoloji

1.Sınıf

Etkinlik Bilgileri

 

10 Kasım 2018

Perde Sanat Tiyatrosu - Rulet

Ankara, Kızılay, Fade Sahne

10 Kasım günü Ankara Fade Sahne'deki Rulet oyununu izledim. Mekan sıcak yapısı olan bir mekandı,belki görevlilerin sıcaklığından bana öyle gelmiştir. Bizi güler yüzle,tatlı dille karşıladılar. Oyun 80 dakikaydı. İlk başta sadece iki kişinin olacağı bir seksen dakika kolay geçmeyecek gibi duruyor. Ama oyundaki iniş ve çıkışlar o kadar güzel o kadar dengeli ki bir zaman sonra o bağırış çağırışlara korkmadan tepki verebiliyorsunuz. İçinizi hoplatan silah sesleri,oyuncuların o yükselişleri,senaryonun kendine çekiciliği bence üst seviyedeydi. Oyunu yaşayarak izledim diyebilirim. Düşündüğümden çok keyif aldım,teşekkürler Kumbaravan.

Etkinlik Bilgileri

 

16 Aralık 2018

Alt Sahne - Korku

Ankara, Yılmaz Güney Sahnesi

16 Aralık pazar günü belki de şu ana kadar izlediğim en güzel oyuna gittim. Stefan Zweig'ın kitaplarını okumaktan her zaman büyük keyif almış biri olarak bu oyunu kaçıramazdım. Oyun Yılmaz Güney Sahnesindeydi. Ekteki fotoğraftan daha güzel olan Anıtkabir manzarası daha oyuna girmeden mest olmama yetmişti. Salona girdiğimde ise çok daha büyük sürprizle karşılaştım. Yan koltuğumda ilkokul arkadaşım oturuyordu. Bu güzel tesadüfün mimarı olduğun için ayrıca teşekkür ederim sana Kumbaravan. Oyun başladığı andan itibaren Irene'i canlandıran oyuncunun müthiş performansını bayılarak izledim. Hani karakteri yaşayan cinstendi. Ve bence diğer oyuncular da karakterlerini sergilenecek en güzel şekilde oynamışlardı. Türkiye'nin her şehrini gezmesi gereken bir oyun olduğunu düşünüyorum. Ama buna Ankara'da başladığı ve bu güzel oyunu ilk izleyenlerden olmak benim için bir onur bir zevkti. Teşekkürler Kumbaravan.

Etkinlik Bilgileri

 

16 Aralık 2018

Alt Sahne - Korku

Ankara, Yılmaz Güney Sahnesi

27 Aralık günü Beşevler Kahve Borsası'nda gerçekleşen Güldürgeç Doğaçlama'nın oyununa gittim. Kahve Borsası'na daha önce gitmiş olsam da alt katında böyle güzel bir sahne oluşturup o sıcaklığı bize aktarabileceklerini hiç düşünmemiştim. Bizi güleryüzle karşıladılar. Oyun için beklemeye başladığımda biraz heyecanlıydım açıkcası. Çünkü hayatımda daha önce doğaçlama oyun izlememiştim hiç. Ama Güldürgeç ekibi sahneye çıktığı ilk andan itibaren o kadar enerji ve samimiydi ki daha önce gelmemiş olmama pişman oldum diyebilirim. Seyirci ile olan ilişkisi çok samimiydi ilk başta,kaliteli mizah yapıyorlardı. Doğaçlama olmasına rağmen ekip olarak o kadar uyumlu o kadar demirinizeydiler ki bence telepati yoluyla falan anlaşmaya başlamışlardı artık. İkinci perdedeyken gülmekten karnımın ağrıdığını hissettim. Gerçekten iki saat kadar bir sürede tüm ekibe alışıp düşünemeyeceğim kadar yakın hissettim. Sonraki sahnelerini kaçırmak istemiyorum gerçekten. 2018'i bu denli kahkahalarla kapatmamıza vesile olduğunuz için teşekkürler Kumbaravan