0 545 860 99 22

bilgi@kumbaravan.com

Emircan'ın Duvarı

Emircan Göktepe

İst. Medeniyet Üni.

Uluslararası İliş.

2.Sınıf

Etkinlik Bilgileri

 

17 Kasım 2018

IF Performance - İstanbul, Beşiktaş

Can Bonomo

Can Bonomo gerek tarzı gerek kişiliğiyle benim ve daha birçok kişinin örnek aldığı bir insan. Yaptığı alternatif müzik ile zaten adını duyurmuş biri. Ayrıca ekibinde de gerçekten çok yetenekli müzisyenler var;Gitarist Emre Kula,basçı Cenk turanlı ve Can Saban gibi. Can Bonomo çoğu şarkısını adaşı olan Can Saban prodüktörlüğünde yaptı. Zaten müziğin kalitesi de birlikte olduğun ekiple doğrudan orantılı. Küçük yaştan beri müzikle ilgilenen Bonomo, katıldığı Eurovision yarışması ile de kariyerinde büyük bir adım attı. Konser zamanına gelirsek,hafif bir hastalığı olmasına rağmen enerjisinin bir nebze bile düşmediği,yaklaşık 12 şarkının çalındığını söyleyebiliriz.

       Sahnede ise neredeyse 1.5 saat kaldı. Beşiktaş’ın merkezinde bulunan  IF Performance, Beşiktaş’ta olan konser tıklım tıklımdı. İçeride bin kişinin olduğunu söyleyebilirim. Sahnenin seyirci ile dip dibe olması ve ulaşımın görece olarak kolay olması artı yönleriydi. Çalışanların anlayışlı olması sebebi ile bir sıkıntı çıkmadı. Eksi yönleri olarak ışıklandırmalar ve görsel efektler daha iyi olabilirdi diyebilirim.

     Öğrencilere kültür-sanat bursu imkanı sağlayan ünikumbaravan ve burskumbaravan sayfalarına çok teşekkür ederim. Sayenizde gece boyunca arkadaşlarımla güzel ve eğlenceli vakit geçirdim.

Etkinlik Bilgileri

 

29 Kasım 2018

DorockXL - İstanbul, Kadıköy

Kurtalan Ekspres

     Soğuk bir Kadıköy gecesindeyiz. Sahnede Kurtalan Ekspres var. Konser saatinin 22.30 olarak belirtilmesine rağmen yaklaşık bir yarım saat sahneye geç çıkan grup,mekanda az kişinin olması sebebiyle samimi bir ortamda şarkılarını söylemeye başladı. Anadolu Rock yapan bir grup olarak bilinen Kurtalan Ekspres çok eski bir grup olmakla birlikte yıllarca Barış Manço’nun orkestralığını yürütmüştür. Ardından Barış Manço vefat edince, Cem karaca ile çalışmaya başlamışlardır.

     Konsere dönersek; grup, Tolga Akyurt’un solistliği ve diğer üyelerin hoş performansı ile beraber yaklaşık 1,5 saat sahnede kaldı. Açıkçası benim beklentimin üzerinde olan bir konserdi. İçeceklerimizle birlikte ustaları saygı ve sevgi ile yad ettik. Kurtalan Ekspres üyeleri sadece şarkı söylemediler. Kendi aralarında yaptıkları şakalar ve diyaloglar seyirciye pozitif bir etki yaptı. Verdikleri sosyal mesajlar ve en sonda 10.yıl marşı ile Atatürk’ü anmamıza vesile olan bu insanlara karşı olan saygım fazlasıyla arttı diyebilirim. Eğer Kurtalan Ekspres’in konserine gitmediyseniz, bence deneyimlemek adına gitmelisiniz.

     Konser mekanına yani DorockXL Kadıköy’e gelirsek; zaten bilinen bir yer ve bir sürü tanınmış isim ve grup burada performanslarını sergiliyor. Geniş bir konser alanı var. Işıklandırmalar ve ses üst düzey olmasa da yine de keyif alınabilecek cinsten. Kötü yanı, bence, fiyatlar ortalamanın bir tık üstünde diyebilirim. Kadıköy’ün merkezinde olan  Dorock’a ,herhangi bir ulaşım aracı ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer sevdiğiniz bir sanatçı geliyorsa veya eğlenmek istiyorsanız uğrayabilirsiniz.

     Sonuç olarak, benim keyif aldığım bir konser oldu açıkçası. Bu imkanları bize sağlayan ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.