0 545 860 99 22

bilgi@kumbaravan.com

Betül'ün Duvarı

Betül Öksay

İst. Medeniyet Üni.

İşletme

1.Sınıf

Etkinlik Bilgileri

 

24 Kasım 2018

DorockXL - Mor ve Ötesi

İstanbul, Kadıköy

Açık konuşmak gerekirse; bu bilete sahip olana kadar hayatımda mor ve ötesi hayranlığı yada şarkılarına bağımlılığım yoktu. Konser ortamlarını pek keşfedemeyen biri olarak, üniversite hayatıma böyle güzel bir renk kattığı için @burskumbaravan 'a teşekkür ederim. Burskumbaravan'ın bana verdiği bilet hakkıyla birlikte Dorocxl'a gittiğimde ortamın kalabalıklığı ve bu kadar mevki bir konumda olması çok güzeldi. Asıl konsere gelirsek , konser gerçekten harikaydı. Hele mor ve ötesinin enerjisi mükemmeldi.  Mor ve ötesi in şarkılarını konserden çıktıktan sonra da, geceleri hâlâ uyurken dinleyecek kadar beni etkilendiler. Harun Tekin'in Cambaz şarkısına girerken yaptığı basın özgürlüğü vurgusu takdir edilesiydi. Dinleyicilerin hep birlikte şarkıya eşlik etmesi, mor ve ötesi'nin seyirciye ayak uydurması harika bir gösteriydi. Emin olun konserden çıktıktan sonra iyi ki kazanmışım ben bu hakkı diyorsunuz. Ortama gelirsek gayette güzeldi. Açık söylemek gerekirse kalabalık ortamlarda her zaman bir dezavantaj vardır. Ama ben bunu pek göremedim. Sanırım görmek istemedim. Konserden çıktığımda arkadaşlarıma tavsiye edecek kadar ortamı da, mor ve ötesini sevmiştim :) Bu kadar kalabalık olmasına rağmen herhangi bir rahatsız eden olmadı DorockXL'da . Zaten yeteri kadar güvenlik görevlisi vardı içerde. Olumsuz yön olarak , servis için önümüzden geçen çalışanları sayabiliriz :) Benim için mor ve ötesi konseri çok güzel bir deneyimdi. Allahım hâlâ müzikleri kulağımda. Böyle bir organizasyonu ve böyle bir organizasyona gitmeye vesile olanları tüm sosyal medya adreslerimde paylaştım:)) bunu hak ediyorlar. Mor ve ötesi (seviliyorsunuz)  burskumbaravan ise iyi ki iyi ki tanımışım diyorum.

Etkinlik Bilgileri

 

25 Aralık 2018

DorockXL - Genç Bi Şenlik Üniversite

İstanbul, Kadıköy

Evvet bir konser değerlendirme yazısıyla daha karşınızdayım:) Konser bir gençlik konseriydi. Nova Norda , Şehinşah ve Hey Douglas sahne aldı. Dediğim gibi bu bir gençlik konseri olduğu için ve sahnede Şehinşah'ı da düşünürsek, mekanı daha çok 18-19 yaş grubu dolduruyordu. Böyle diyorum ama; konsere gelenler ,konserin nabzını çok güzel elde tutmuşlardı. Hele sahneye Şehinşah çıktığında, şarkılara hep birlikte eşlik etmeleri özellikle şu "yak yak yak" şarkısında, ben dedim ki bir ara "ne oluyor" :)))) enerjileri çok güzeldi. İster istemez sende onlara katılıyorsun ve açık konuşmak gerekirse ben o konsere gitmeden önce deli gibi "Şehinşah'in" şarkılarını bilen biri değildim; ama orada kim olsa o ortamda şarkılara kapılırdı. Hep birlikte ellerini sallamaları falan... İlk sahneye Nova çıktı. Nova'yi bir hocam önermişti. Şarkıları kesinlikle motive edici. Ama Nova'nın sahnede çok kalmadığını söylemem gerekiyor; ayrıca çok kibar olduğunu söylemeyi unutmayayım. Her şarkıdan sonra "geldiğiniz için teşekkür ederim "kelimeleri ağzından eksik olmadı. Asıl benim ilgi alanıma yani Hey Douglas'a gelirsek:))) Onları en son YouTube üzerinden Zeytinli Rock Festivalinde dinlemiştim. Orada olmayı o kadar istemiştim ki. Bir türlü nasip olmamıştı. Hey Douglas'ın müzikte farklı imajı, Anadolu müziği ile yeni versiyon müzik yapması kulağa o kadar güzel geliyor ki. Müziğe böyle bir yenilik getirmek, ne denilebilir ki!!!  Hele o "Darıldım" şarkısındaki ritimler, konserde herkesin nasıl eğlendiğini ,dans ettiğini görmek, kesinlikle Hey Douglas favorimdi. Ayva çiçek açmış şarkısını da geçmeyeyim. Sadece sahneye saat 12 gibi çıkması üzdü. Mekan olarak DorockXL'ın seçilmesi, ulaşım açısından gayette iyi, bizim gibi yurtta kalan öğrencileri düşünürsek. Mekanı dediğim gibi genç bir grup doldurduğu için, alkolün etkisiyle bir iki kişinin taşkınlık çıkarmaya yeltendiği sırada, güvenliğin müdahale ettiğini gördüm. Onun haricinde beni rahatsız eden bir durum yoktu. Bu güzel konsere gitme imkanı sağlayan Burskumbaravan'a , güzel mekan DorockXL'a kocaman teşekkürlerimi iletiyorum❤️❤️❤️

Etkinlik Bilgileri

 

28 Aralık 2018

DorockXL - Gaye Su Akyol

İstanbul, Kadıköy

Burskumbaravan'ın bana verdiği 3. konser ile karşınızdayım :) Konsere gelecek olursak; konser alanına gittiğimde ufak bir sürprizle karşılaştım. O gün oraya Gazapizm konseri diye gittiğimde yani ben öyle biliyordum. İçeriye girmek için uzun bir kuyruk olduğunu söylemem gerek, içeriye girdiğimde de o kadar kalabalıktı ki herkese "pardon pardon" diyerek önlere  ilerledim. Konser mekanimiz Dorocxl 'idi. Alıştığım üzere konser planlanan saatten bir yarım saat sonra başladı. Tabi ki de sahnede Gaye Su AKYOL vardı. Yanındakilere sorduğumda, onlarda Gaye'nin çıkacağından bahsettiler. Ben twite baktığımda ,mekan desen doğru, saat desen doğru, tarihte doğru :)) Meğersem daha sonra öğrendiğime göre twitte bir yanlışlık olmuş, üzüldüm mü ? Tabi ki de HAYIR :))) Gaye gerçekten harikaydı. Aralık ayının bu son günlerinde bizi karşılayan bu konser ve konsere gelen bu kalabalığı görünce, diyorsunuz ki "iyi ki gelmişim" . Yeni dönem sanatçılarından Gaye, aslında doğru kelimeyi bulamadım ama :) müzik dünyasında farklı tarzı, tavrı olduğunu düşünenlerdenim. Tabi ki de her sanatçının kendine has bir çizgisi var. Ama Gaye'nin Türk Sanat Müziğini alıp harmanlayıp, önümüze koyması, yada müziğini seslendirirken ki o tınısı (bunu Mabel Matiz'de de hissetmiştim) ne demek istediğimi anlata bilmişimdir umarım. Konserden sonra Gaye'nin bu Uzayla alıp veremediği diyenlerdenim:) Gaye'nin ilk müzik hayatıma atıldığım da favorim diye bahsettiği "Estarabim" şarkısı benim de favorimdi. Gelenlerin nasıl eğlendiğini görebiliyordum. Tabi Kadıköy Dorocxl biraz daha geniş alana sahip olsaydı, yada tavani bu kadar alçak olmasaydı. Ama tabi ben o esnada yeni arkadaşlar edinmedim değil :) şeker çifttiler!  Asıl Gaye'nin performansına ve konsere dönecek olursak, sanırım bir burs hakkımı daha  Gaye'nin konserinde kullanabilirim. Develerle yaşıyorum şarkısı ❤️❤️❤️  Konserde Gaye'nin şarkıları yaşar gibi söylemesi, dinleyicilerin aynı ağızdan müziğe eşlik etmesi (arada Gayeee seni seviyorum nidaları yükselmedi değil) benide buna teşvik ediyor. Gaye'nin şarkıların arasında müzik özgürlüğüne vurgu yapması da gözümden kaçmadı. İyi ki gelmişim, iyi ki o twit yanlış yazılmış, ne demeliyim ki : ) Bana bu güzel Konseri dinlemeye vesile olan #burskumbaravan ' a teşekkür ederim :) Bir kere daha Üniversite günlerimi güzelleştirdikleri için ❤️ Gerçekten iyi ki bu bursu kazanmışım:)