0 545 860 99 22

bilgi@kumbaravan.com

Halil'in Duvarı

 Halil Gökçe

İstanbul Üniversitesi

Tıp

1.Sınıf

Etkinlik Bilgileri

 

09 Kasım 2018

DorockXL - İstanbul, Kadıköy

Cem Adrian

09.11.2018 de DorockXL Kadıköy'de düzenlenen Cem Adrian konserine Burskumbaravan'ın sağladığı burs ile katıldım. Konsere 5 dakika önce geldim ama buna rağmen içerisi çoktan tıklım tıklım idi. Cem Adrian zaten kendi türünde en iyi sanatçılardan birisi. Bu kalitesini kayıt için ayarlanmış profesyonel stüdyolar dışında ve ses makyajı programları kullanmadan canlı performansta da koruması kendisine olan saygımı arttırdı. Sanatçıdan yana olumsuz bir eleştiri yapmam mümkün değil. Lakin mekan çok kalabalıktı . Kalabalık olması bir yana platformun kısa olması da çok sıkıntıydı. Çünkü sanatçıyı göremiyorduk . Kalabalıktan dolayı  içeri girmek bile zor oldu . İçecek almak , içmek ayrı bir zordu çünkü gerçekten çok kalabalıktı. Konserin sonlarına doğru insanlar gider mekan daha ferah olur diye düşündüm ama öyle de olmadı . Tabi ki bu kalabalık boşu boşuna gelmemişti. Gerçekten çok güzel bir konserdi. Defalarca dinlememe rağmen bıkmadan tekrar dinledim şarkılarını. Mekânın olumlu yönleri de vardı. Bence en iyi özelliği konumu. Metro , vapur ve dolmuşlara çok yakın olması gidiş gelişte çok büyük kolaylık sağladı. Mekanın güvenlik önlemleri de iyi alınmıştı ve ses sistemi oldukça iyiydi. Benim için çok güzel bir deneyim oldu , eve döndüğümde çok mutluydum . Bu imkan için Burskumbaravan'a çok teşekkür ediyorum.

Etkinlik Bilgileri

 

28 Kasım 2018

DorockXL - İstanbul, Beşiktaş

SATTAS

28.11.2018 günü DorockXL Beşiktaş'da Sattas adlı grubun konserine burskumbaravan'ın sağladığı burs ile katıldım. Konser saati 22.30'du ancak grup 22.50'ye kadar çıkmadı. Bunun dışında grup ile ilgili herhangi bir olumsuz eleştiri yapmam mümkün değil çünkü performansları gerçekten çok iyiydi. Yaptıkları müzik tarzı özgün ve oldukça eğlenceli. Rock ve pop müziği Reggae türüyle harmanlanmışlar gibiydi. Grubun beni şaşırtan bir diğer özelliği ise 8 kişiden okuşmasıydı. 3 üflemeli, 2 gitar, bateri, klavye ve vokal olmak üzere 8 kişi sahnedeydi. Ara sıra bunca kişi nasıl birbirleriyle senkronize bir şekilde bu müziği icra ediyorlar diye düşündüm. Grup sadece kendi müziklerinin yanında birçok cover da yaptı. Özellikle Rock müziği böyle güzel bir Reggae coverına dönüştürdüklerini görünce hayran oldum. Başlangıçta yabancı bir dilden şarkı söylediler. Yani sanırım yabancı bir dildir sözleri pek anlamlı gelmiyordu. Ama yine de eğlenceliydi. Mekanın da ses sistemi kaliteliydi. DorockXL Beşiktaş'ın en sevdiğim yanı ferah olması, Kadıköy'dekinde çok sıkışık ve boğucu olmasına rağmen Beşiktaş'taki oldukça ferah ve sakindi. Sanırım kalabalık olmaması ile ilgili. İçecekler ucuz değil ama çok pahalı da değil alınabilir. Ulaşım yönünden çok rahat bir mekan. En azından Fatih'e gitmek için. Mekanın girişini bulmakta zorlandım. Yağmur sebebiyle sanırım bir çok yol kapalıydı. Kenardan, köşeden geçerek giriliyordu ve zaten içeri girmek için bir tane cafeden geçmeniz gerekiyor. Bana biraz garip geldi böyle profesyonel bir mekan yağmur gibi hava şartlarına hazırlıklı olmasını beklerdim. Ben oldukça eğlendim güzel bir konserdi. Kasım ayını da böyle güzel bir etkinlik ile sonlandırdığım için memnunum. Kumbaravan ailesine bu imkan için teşekkür ederim.

Etkinlik Bilgileri

 

28 Aralık 2018

Gazapizm

DorockXL - İstanbul, Beşiktaş

28 Aralık 2018 günü Kumbaravan'ın sağladığı burs ile Gazapizm konserine katıldım. Gazapizm ismini yeni duyduğum rap şarkıcılarından birisi. Bu yüzden ön yargı ile gitmiştim konsere. Ama performansı oldukça iyiydi. İnsanlarda çok eğleniyordu. Çünkü insanların ritmini yakalayabilmişti sanatçı. Hiphop türünü pek dinlemesem de ben de oldukça eğlendim. Şarkı sözleri anlamlı ve güzel,  ritimler ve beat ler oldukça dinamik bu yüzden coşkulu bir konser oldu. Yılın son konseri olmasına rağmen oldukça kalabalıktı içerisi. Tabi bu kalabalığı hak eden bir konserdi. Önce en hit şarkısıyla başladı konser. Sanatçı rahat giyinmişti zevkle şarkı söylediği belli. Şarkı aralarında monologlarda oluyordu bence oldukça samimi oluyor böylece.

 Dorockxl Beşiktaş, ses sistemi ve güvenlik konusunda oldukça başarılı. Konumu oldukça merkezi olduğu için ulaşım da sıkıntı yaşanmıyor geç saatlerde konserden çıkmama rağmen toplu taşıma olanakları oluyor. Girişte çokca güvenlik sorgusu oldu. İlk yerleşkeye girerken konser binasına girerken ve konser salonuna girerken güvenlik kontrolü oldu. Bu işi ciddiye alıyorlar. Mekanın içecek fiyatları da konser fiyatları da ideal. Pahalı veya ucuz değil. Konser sırasında içecek servisi sürekli geçiyor yol vermen gerekiyor ama o kalabalık için anca yeterli. Mekan için görüntü alma engeli gibi bir şey ile karşılaşmadım. Sadece konser için değil cafe ve gece kulübü olarak da hizmet ediyor. Yine ortalama bir fiyat ve kaliteye sahip. Aslında müzik severler için vazgeçilmez bir mekan, Kadıköyde bir şubesi var ama bence Beşiktaş'taki daha güzel hem ulaşım hem de konum olarak. Mekan ile ilgili olumsuz olarak konserin yapıldığı platformun kısa olması diyebilirim. Benim gibi uzun olmayan insanlar sanatçıyı görmekte zorlanıyor. Ben 1.78M boyla zorlandıysam daha kısa boylu olanlar sadece ekranlar ve sesle yetinecek gibi. Ayrıca kalabalık da konserin olumsuz yönlerinden biriydi. Bilet sayısı azaltılarak ve platformu daha yüksek yaparak çok daha güzel bir konser alanı olabilir. Yerleşkeye girince önce cafe ile karşılaşıyorsunuz oradan sonra bir koridorda gişe oluyor. Konser salonunun olduğu binaya girince yukarıya merdivenle çıkıp güvenlik kontrolünden sonra konser salonuna girmiş oluyorsunuz. Sigara konser alanında içilemiyor ama hemen dışarda içmekte sakınca yok. Lakin geri dönünce eski yerinize dönmek zor olabilir. .

Benim için oldukça eğlenceli ve güzel bir konserdi BursKumbaravan ve Kumbaravan ailesine teşekkürler.

Etkinlik Bilgileri

 

05 Ocak 2019

Manga

DorockXL - İstanbul, Kadıköy

Burskumbaravan'ın sağladığı burs ile Manga konserine katıldım. Konseri bir bilet firmasının web sayfasından kendim seçtim ve benim için bilet ayırmalarını rica ettim. Bana ayrıca artı bir bilet hakkı sağladılar. Konser saat 22.30'da idi. Biz 5 dakika kala konser yerine vardık. Bilet kontrolünde Kumbaravan bursiyeriyiz diyerek içeri girdik, isim kontrolünden sonra bileğimize damgalar vuruldu içeri girdik. Arka tarafında bar olan geniş ama alçak tavanlı bir mekan konser alanı. Platform boyu bence kısa aynı zamanda tavanda alçak ama ses sistemi ve ışıklandırma gayet iyiydi mekanın. İçeri girene kadar 3 defa kontrol edildik. Üstbaş kontrolü, bilet kontrolü ve mühür kontrolü oldu. Konser alanında sigara içilmiyor zaten o kalabalıkta sigara çok rahatsız edici olurdu. Bazı konserlerde ortada bar tipi masalar olurdu. Bu sefer kalabalık diye kaldırdılar sanırım. Ayrıca bilardo masası da kalkmıştı, içeri daha geniş olsun diye. Dorockxl Kadıköy hakkında genel izlenimlerim bunlar. İçeri tahmin ettiğim gibi kalabalıktı. Zaten sonradan öğrendiğime göre konser biletleri önceden tükenmiş. Kenarlardan biraz daha ortaya ilerleyebildiğimiz kadar ilerledik. Biraz uzakta da olsak sanatçıyı görebiliyorduk. Konser başlaması çok heyecanlı oldu tempolar yüksekti. Manga eskiden beri dinlediğim ve sevdiğim bir grup. Eskiden en çok dinlediğim müzik grubuydu. Şarkıları dinlerken benim için bir yandan da nostalji oldu. Şarkılarının istisnasız hepsi çok güzeldi ya da grubu sevdiğim için bana öyle geliyor. Rock türünü ülkemizde en iyi temsil eden gruplardan biri. Vokalist doğal ve çok enerjikti tam duyamadım o sıra da ama bassplayer sanırım bir kaza geçirmiş olmasına rağmen gelmiş demişti. Grup şarkılar arasında boşluklar oluşturuyordu normalde her şarkıdan sonra mola olmasını sevmem ama eğer şarkılar Manga'daki gibi yüksek enerjili ise grubun bu molalara ihtiyaç duyması normal. Aslında hoşuma gitmişti bile böyle olması şarkıları dinlerken ben bile yoruluyordum. Grup cidden emek veriyor ve işlerini iyi yapıyorlar. Bir sürü güzel şarkıdan sonra konserin sonuna geldik. Bitmesini istemiyordum bir yandan hala doyamamış gibiydim. Konserden çok mutlu ayrıldım çok eğlendik. Burskumbaravan ve tüm Kumbaravan ekibine teşekkür ederim.

Etkinlik Bilgileri

 

27 Şubat 2019

Evet Ne Söylüyorduk

DorockXL - İstanbul, Kadıköy

27.02.2019 da Kumbaravan'ın sağladığı burs ile "Evet Ne Söylüyorduk" konserine katıldım. Konsere 5 dakika geç katıldım. Sanatçıyı daha önce dinlememiştim, meraklıydım ve açıkçası biraz ön yargılıydım. Ama konser çok keyifliydi. Sanatçının sesi oldukça güzel ve duyguluydu. Sanki şarkıları yaşayarak söylüyordu. Sanatçıyı oldukça çok beğendim artık bol bol dinleyeceğime eminim.

 Konsere rutin üst ve bilek mührü aramasından sonra girdim. Bilet temini oldukça hızlı oldu. Konser alanına daha önce çok gitmiştim ve genelde kalabalıktan sanatçıyı görmekte zorlanırdım ama bu sefer sanatçıyı görme gibi bir sorunum olmadı belki de salonun fazla kalabalık olmaması nedeniyle. Her ne kadar kalabalık olmaması benim işime geliyor olsa da konser daha fazla dinleyiciyi hak ediyordu. Konser alanından bazı konserlerde olduğu gibi masalar ve bilardo masası kaldırılmamıştı yani sanatçıyı oturarak içeceğiniz ile rahat rahat dinleyebiliyordunuz ve hatta konsere erken geldiyseniz sanatçıyı beklerken langırt ve bilardo oynayarak vakit geçirebilirsiniz. Gerçi mekanın cafe benzeri girişi var dolayısıyla içecek alıp konser öncesi arkadaşlarınız ile muhabbet edebileceğiniz hoş bir ortam vardı. İçecek servisi iyi ve fiyatları da makul. Lavabolar temiz ve tasarım olarak oldukça güzel. Mekan kapalı konser alanları arasında en iyilerinden diyebilirim ya da en azından benim için öyle. Konser genel anlamda keyifli bir şekilde ilerledi. Sıkıldığımı veya daraldığımı hatırlamıyorum. Hatta konser biterken üzüldüğümü bile söyleyebilirim. Oldukça keyifli bir şekilde ayrıldım.

 Sanatçıyı daha önce dinlememiş olmama rağmen oldukça sevdim hatta yolda dönerken bir iki şarkısını daha dinledim. Bence oldukça yetenekli bir sanatçı bugüne kadar keşfetmemiş olmam üzücü. Birkaç şarkısının adını aradım konserden sonra. Aslında sanatçının şarkı söylediği türde pek fazla şarkı dinlemezdim genel anlamda farklı bir müzik zevkine sahiptim biraz da meraktan bu konseri seçtim bu yüzden de biraz ön yargılıydım. Aslında beklediğimden farklıydı konser ben pop türünde bir konser bekliyorken bambaşka bir şey ile karşılaştım. Hoş ben de zaten fazla pop şarkı dinlemezdim. Benim için büyük bir keşif oldu kısaca. Oldukça keyifli ve güzel bir konser oldu. Kumbaravan ailesine bu imkan için teşekkür ederim.