Kullanıcı Adı

Şifre

Şifreni mi unuttun?

Giriş Yap

Seyircilerin Oylarıyla

Nedir?

DuvarKumbaravan, Kumbaravan.com  'a bağlı, kâr amacı olmayan, kültür ve sanatı üretenler ile, üretilen kültür ve sanatın ulaştığı halkımızı; kültür ve sanatı geliştirmek, sinerji yaratmak amacıyla bir araya getiren, Eylül 2017'de faaliyete başlayan sosyal bir girişimdir.

#KültürSanatDuvarı 'nın amacı; Seyirciler ve okuyucular, izledikleri etkinlikler ya da okudukları kitaplar hakkında duvara görüş, eleştiri yazıları yazarak direk olarak kültür ve sanatı üreten insanlara ulaşma fırsatı yakalamakta olup onlara, ürettikleri kültür ve sanat hakkında geri bildirim sağlamış olmaktadırlar. Aynı zamanda üreticilerin cevapları da şüphesiz aynı şekilde yayınlanarak etkileşim gerçekleşecek ve daha iyi kültür ve sanat üretimi gerçekleşmesi sağlanacaktır. Bu bağlamda seyirci ve okuyucu memnuniyetinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Sosyal medya'da yazılan yazılardan #KültürSanatDuvarı'nın farkı şudur ki; küfür, hakaret, haksız itibarsızlaştırmaya izin verilmeksizin sadece kültür ve sanatı geliştirmek odaklı eleştiri ve yorumlara yer verilebilmektedir. Aynı şekilde eleştiri ve yorumlara gelen cevapların da seyirci ve okuyucu memnuniyeti sağlanmasına yönelik olması gerektiği telkin edilmektedir.

Nasıl?

Sosyal Girişimci,

Şivan Adalı

DuvarKumbaravan,"Sürdürülebilirlik" bakış açısıyla kurduğum sosyal girişimdir.

Ülkemizde, Kültür & Sanatın gelişmesiyle, daha çok bireyin Kültür & Sanatla buluşmasıyla, millet olarak kalkınabileceğimize inanıyorum. UniKumbaravan, OkulKumbaravan ve BursKumbaravan

sosyal girişimler ile yakaladığımız başarıyı öğrenci olmayan bireyleri de kapsayacak şekilde

büyütmek adına hayata geçen bir sosyal girişim.

En önemli özelliği ise; kültür ve sanatı üreten insanların, ürettikleri kültürün ve sanatın kendilerini hiç tanımayan insanlarca etkileşime girdiğinde kendilerine geri bildirim sağlamasına aracılık etmesi ve geri bildirimlere cevap imkanı sunmasıdır. Bu etkileşim sırasında bize düşen en önemli sorumluluk şeffaf ve objektif olarak görüşleri -amaca uygun olması kaydıyla- aynen aktarmak.

Zira sosyal medyanın geldiği seviye maalesef günümüzde açıkça gözlemlenmektedir.

#KültürSanatDuvarı bir sosyal medya mecrası değildir, özelliklerini taşımamaktadır.

Gelişmelerden haberdar olmanız için sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla bizi takip etmenizi rica ediyoruz ;

Instagram'da Takip;

Twitter'da Takip;

Daha fazla kişiye daha fazla kişiye ulaşmak adına, sizden yalnızca bir Tweet atmanızı rica ediyoruz;

Duvara Yazanlar

Damlanur Kırarslan

Boğaziçi Üniversitesi

Psikoloji

Hazırlık

Oğuzhan Köse

İst. Medipol Üni.

Mikrobiyoloji

Y.Lisans Tezli

Celil Can Anık

Yıldız Teknik Üni.

Kontrol ve Oto. Müh.

4.Sınıf

Sema Nur Altun

Gazi Üniversitesi

Özel Eğ. Öğrt.

3.Sınıf

Gülşah Ay

Yıldız Teknik Üni.

Sanat Yönetimi

1.Sınıf