0 545 860 99 22

Bilgi@Kumbaravan.com

Tiyatrolardan

Konserlerden

Kitaplar

Nedir?

Başvuru

1- Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2- YÖK - Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı bir okulda öğrenci olmak ve öğrenciliğini E-Devlet üzerinden alınan güncel tarihli öğrenci belgesi ile belgelemek. (Açık Öğretim, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Örgün ya da İkinci Öğretim)

3- Maddi imkanının 'Bilet' ve 'Kitap' satın almaya yetersiz olması.

4- Burslar 8 Aylık Tam Burs olarak sağlanabilmektedir. (2019 Ekim - Kasım - Aralık, 2020 Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran)

5- Sağlanan burs; nakit para, hediye çeki ve benzeri unsurlar olmayıp, tamamen 'Bilet' ve 'Kitap' tan oluşmaktadır.

6- Bursunuzun sürdürülebilirliği için;

A- Kazanılan burs sonucu elde edilen, 'Bilet' ile izlenecek 'Film', 'Konser' ya da 'Tiyatro Oyunu' na ait duygu ve düşüncelerinizi, kazandığınız kültür sanat tecrübenizi; etkinlikte çekilen bir fotoğrafınız ile birlikte, etkinliği takip eden 3 gün içerisinde bize göndermeniz gerekmektedir. Etkinlik ile ilgili görsel ve yorum yazınız; Kumbaravan.com 'da eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak etkinlik sahipleriyle ve halkımızla paylaşılacaktır.

B- Kazanılan burs sonucu elde edilen, 'Kitap' ı teslim aldıktan sonra 10 gün içinde okumanızı, 'Kitap' a ait duygu ve düşüncelerinizi, kazandığınız kültür sanat tecrübenizi, bir fotoğrafınız ile birlikte, 10 gün içinde bize göndermeniz gerekmektedir. Kitap ile ilgili görsel ve bursiyer yorum yazınız Kumbaravan.com 'da eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak -hayatta ise- yazarıyla, yayıneviyle ve halkımızla paylaşılacaktır.

7- BursKumbaravan, bursiyerlerin iletişimi ve gerekli prosedürleri düzenli, sağlıklı bir şekilde sağlamaması durumda burslarının kesilmesini ve başka bir öğrenciye aktarma ve benzeri tüm hakları her daim kendisinde saklı tutar.

8- Tüm sağlanan burslar karşılıksız olup geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir.

9- Başvurunuz, burs vermek isteyen kişi ve kurumlara açık olarak web sayfamızda 'Adaylar' bölümünde duyuru olarak yayınlanacaktır.

10- Bursiyer seçimlerinde kesinlikle 'Eşitlik' ilkesi esastır. Süreçler, Kumbaravan.com/burs.html ve @BursKumbaravan twitter hesabı üzerinden tüm paydaşların, öğrencilerin, etkinlik sahiplerinin, yayınevlerinin,  görebileceği, düzenli takip ve kontrol edebileceği şekilde "Şeffaf "olarak yayınlanır.

11- Adaylar, bir burs seçerek başvuru yapabilirler ve sadece bir burs almaya hak kazanabilirler.

12- Başvuru süreci tamamen yazılı olarak ilerleyecek olup, hiç bir koşul ve şartta sözlü olarak telefonda bilgi verilmemektedir.

İletişim Twitter ve Twitter kullanmayan öğrenciler için Whatsapp hattı - 0 545 860 99 22 -  üzerinden yazılı olarak sağlanmaktadır.

13- 4. Dönem ön başvurulara ilişkin son başvuru tarihi 31 Mayıs 2019 Cuma günüdür.

14- Burs kazanan adaylar; Burs sağlandığı anda haberdar edilirler.

15- Bursiyerler, burs özelinde bir kriter olmaması dahilinde, izlemek istedikleri filmleri, tiyatro oyunlarını, okumak istedikleri kitabı, gitmek istedikleri konseri, mevcut süre zarfında kendileri seçeceklerdir.

16- Yukarıda yer alan tüm bilgileri ve 'Başvuru' bölümlerinde yer alan tüm maddeleri eksiksiz, acele etmeden, detaylı bir şekilde, tamamıyla izleyip, okuduysanız Kumbaravan'a üye olmanızı rica ederiz.

Burslar

2.Sanat Müzik Bursu

Konser için;   Ayda 1 Bilet

3.Sanat Tiyatro Bursu

Oyun için;   Ayda 1 Bilet

5.Sanat Edebiyat Bursu

Okumak için;   Ayda 1 Kitap

7.Sanat Sinema Bursu

Film için;   Ayda 1 Bilet