0 545 860 99 22

Bilgi@Kumbaravan.com

Tiyatrolardan ;

Konserlerden ;

Kitap Gönderilerinden ;

Nedir?

Nasıl?

Sosyal Girişimci

Şivan Adalı

BursKumbaravan,"Sürdürülebilirlik" bakış açısıyla kurduğum sosyal bir girişimdir.

Ülkemizde, Kültür & Sanatın gelişmesiyle, daha çok öğrencinin Kültür & Sanatla buluşmasıyla, millet olarak kalkınabileceğimize inanıyorum. Gelen talepler doğrultusunda büyüme kararı alarak, öğrenciler ve öğrencileri destekleyen kişi ve kurumlar arasında bir köprü oluşturmanın uygun olacağını düşündüm. Tüm yapılanma sürecini, öğrencilere ve onlara burs sağlayacak kişi ve kurumlara danışarak geçirdik, dinledik, öğrendik, içselleştirdik ve uyguluyoruz. BursKumbaravan'ın  öğrencilere sunduğu en önemli ve hep var olacak özellikleri;

öğrencilere 'Eşit' olacağız ve onlarla 'İletişim' kuracağız, sordukları her soruya, dile getirdikleri her duygu ve düşünceye kulak vereceğiz, onları mantık ve doğruluk çerçevesinde, ikna olmaları üzerine açıklama yapacağız.

Bu bağlamda onlardan beklentimiz önce bizimle iletişim kurup, bir cevap aldıktan sonra yargıya varmaları olacaktır.

Destekçilere 'Şeffaf' olacağız, burs verdikleri tüm bursiyerlerin durumlarını ve diğer tüm süreçleri online olarak sürekli takip ve kontrol edebilecekler. 'Güven istenmez, verilir' prensibi ile hareket ediyoruz ve tüm süreçleri geliştiriyoruz.

Başvuru

Gelişmelerden haberdar olmanız için sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla bizi takip etmenizi rica ediyoruz ;

Instagram'da Takip;

Twitter'da Takip;

Daha fazla öğrencinin burs alabilmesi için ve öğrencilere burs vermek isteyen daha fazla kişiye

ulaşmak adına, sizden yalnızca "Bir Tweet" atarak desteğinizi rica ediyoruz;

  BİLMENİZ GEREKENLER

1- Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2- YÖK - Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı bir okulda öğrenci olmak ve öğrenciliğini E-Devlet üzerinden alınan güncel tarihli öğrenci belgesi ile belgelemek.

    ( Açık Öğretim, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Örgün ya da İkinci Öğretim )

3- Maddi imkanının 'Bilet' ve 'Kitap' satın almaya yetersiz olması.

4- Burslar 8 Aylık Tam Burs olarak sağlanabilmektedir.

5- Sağlanan burslar nakit para, hediye çeki ve benzeri unsurlar olmayıp, tamamen 'Bilet' ve 'Kitap' tan oluşmaktadır.

6- Bursunuzun sürdürülebilirliği için;

A- Kazanılan burs sonucu elde edilen, 'Bilet' ile izlenecek 'Film', 'Konser' ya da 'Tiyatro Oyunu' na ait duygu ve düşüncelerinizi, kazandığınız kültür sanat tecrübenizi; etkinlikte çekilen bir fotoğrafınız ile birlikte, etkinliği takip eden 3 gün içerisinde bize göndermeniz gerekmektedir. Etkinlik ile ilgili görsel ve yorum yazınız, size burs sağlayan kişi ve kurumlarca web sayfamızda 'Bursiyerler' bölümünde yer alacak profilinizde takip edilebilecek, gözlemlenebilecek. Ayrıca #KültürSanatDuvarı olarak faaliyet gösteren Kumbaravan.com/Duvar.html 'de eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak etkinlik sahipleriyle ve halkımızla paylaşılacaktır.

B- Kazanılan burs sonucu elde edilen, 'Kitap' ı teslim aldıktan sonra 10 gün içinde okumanızı, 'Kitap' a ait duygu ve düşüncelerinizi, kazandığınız kültür sanat tecrübenizi, bir fotoğrafınız ile birlikte, 10 gün içinde bize göndermeniz gerekmektedir. Kitap ile ilgili görsel ve bursiyer yorum yazınızı, size burs sağlayan kişi ve kurumlarca 'Bursiyerler' bölümünde yer alacak profilinizde takip edilebilecek, gözlemlenebilecek. Ayrıca #KültürSanatDuvarı olarak faaliyet gösteren Kumbaravan.com/Duvar.html 'da eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak -hayatta ise- yazarıyla, yayıneviyle ve halkımızla paylaşılacaktır.

7- BursKumbaravan, bursiyerlerin iletişimi ve gerekli prosedürleri düzenli, sağlıklı bir şekilde sağlamaması durumda burslarının kesilmesini ve başka bir öğrenciye aktarma ve benzeri tüm hakları her daim saklı tutar.

8- Tüm sağlanan burslar karşılıksız olup geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir. Ancak isterlerse bursiyerlerin sosyal projelerimizde yer alması tercih edilir.

9- Başvurunuz, burs vermek isteyen kişi ve kurumlara açık olarak web sayfamızda 'Adaylar' bölümünde duyuru olarak yayınlanacaktır.

10- Bazı burslarda özel olarak istenilen bir kriter olabilir, bu kriterler bursların altında * işareti ile belirtilmektedir.

11- Bursiyer seçimlerinde kesinlikle 'Eşitlik' ilkesi esastır.

Süreçler, Kumbaravan.com/burs.html ve @BursKumbaravan twitter hesabı üzerinden tüm paydaşların -öğrencilerin, etkinlik sahiplerinin, yayınevlerinin, burs sağlayan kişi ve kurumların- görebileceği, düzenli takip ve kontrol edebileceği şekilde "Şeffaf "olarak yayınlanır.

12- Adaylar, bir burs seçerek başvuru yapabilirler ve sadece bir burs almaya hak kazanabilirler.

13- Başvuru süreci tamamen yazılı olarak ilerleyecek olup, hiç bir koşul ve şartta sözlü olarak telefonda bilgi verilmemektedir.

İletişim Twitter ve Twitter kullanmayan öğrenciler için Whatsapp hattı - 0 545 860 99 22 -  üzerinden yazılı olarak sağlanmaktadır.

14- Üçüncü yıl başvuru son başvuru tarihi  13 Ekim 2019 Pazar günüdür.

15- Burs kazanan adaylar; Burs sağlandığı anda haberdar edilirler.

16- Bursiyerler, burs özelinde bir kriter olmaması dahilinde, izlemek istedikleri filmleri, tiyatro oyunlarını, okumak istedikleri kitabı, gitmek istedikleri konseri, mevcut süre zarfında kendileri seçeceklerdir.

17- Yukarıda yer alan 'Nedir?' - 'Nasıl?' bölümlerini ve 'Başvuru' bölümlerinde yer alan tüm maddeleri eksiksiz, acele etmeden, detaylı bir şekilde, tamamıyla izleyip, okuduysanız; aşağıdaki başvuru formunu doldurmanızı rica ederiz. Formda yer alan 'Niyet Yazınız' bölümü 'Adaylar' bölümünde, fotoğrafınız ve eğitim bilgileriniz ile yer alacağı için oldukça önemlidir. Neden burs almak istediğinizi, kendinizi en iyi ifade edeceğini düşündüğünüz cümleleriniz ile ifade etmenizi öneririz.

18- Başvurunuzun işleme alınması için, başvuru formunu doldurmanızı rica ederiz.

Burslar

2.Sanat Müzik Bursu

Konser için;   Ayda 1 Bilet

3.Sanat Tiyatro Bursu

Oyun için;   Ayda 1 Bilet

5.Sanat Edebiyat Bursu

Okumak için;   Ayda 1 Kitap

7.Sanat Sinema Bursu

Film için;   Ayda 1 Bilet

© 2018 Kumbaravan, tüm hakları saklıdır.